تلفن : 09332751649
ایمیل : info@dtechs.ir
معرفی انواع کیوسک لمسی و کاربرد آنها
  • hamidreza98
  • 1401/12/02
  • 0 نظر

معرفی انواع کیوسک لمسی و کاربرد آنها

کیوسک‌ لمسی از سری از ابزارهای جذابی است که در سال‌های اخیر بین کسب و کارها محبوب واقع شده و در اصل یک راه عالی برای تعامل بیشتر با مشتری هم است. به این وسیله کیوسک‌ تعاملی‌ هم می‌گویند. دیگر باید بدانید که در دنیای مارکتینگ، فروش و بازاریابی موفق‌ تنها با کمک تعامل سازنده می‌توان موفق شد و سود بیشتری کسب کرد. ساده‌ترین راه ایجاد یک تعامل دوطرفه با مشتریان و مخاطبان استفاده از انواع کیوسک‌ لمسی‌ است‌. برای آشنایی بیشتر شما در این بلاگ درباره انواع کیوسک‌ لمسی و کاربرد آنها صحبت می‌کنیم. اگر به دنبال یک تحول سازنده و فروش بیشتر هستید همراه ما باشید.

معرفی انواع کیوسک‌ لمسی‌

انواع کیوسک‌ لمسی کاربردهای مشابه و یکسانی دارند اما از نظر شکل ظاهری و مدل ممکن است باهم تفاوت داشته باشند. در ادامه‌ درباره انواع کیوسک‌ لمسی‌ از نظر شکل ظاهری را با هم بررسی‌ می‌کنیم.

● کیوسک عمودی لمسی

کیوسک‌ عمودی لمسی را می‌توان یک مکعب مستطیل بزرگ و هوشمند دانست. این کیوسک‌ها قابلیت جابجایی و حمل و نقل راحت، قابلیت مولتی تاچ، نصب انواع‌ نرم‌افزار و غیره را دارند.

کیوسک لمسی ایستاده

● استند لمسی هوشمند

یک گوشی هوشمند را تصور کنید. استند لمسی هوشمند دقیقا مانند یک گوشی غول پیکر است که علاوه بر صفحه تاچ تمام امکانات و قابلیت‌های یک گوشی همراه را دارد و اصلا دارای یک کامپیوتر بزرگ داخلی است که دستورات را از افراد گرفته و اجرا می‌کند. این استند لمسی‌ را می‌توان در مکان‌های پرتردد و شلوغ مانند مراکز خرید برای راهنمای طبقات و پاساژ استفاده کرد.

● میز لمسی

میز لمسی همانطور که از اسمش مشخص است ساختاری شبیه‌ به میزهای معمولی‌ دارد با این تفاوت که صفحه میز از یک مانیتور لمسی‌ ساخته شده است و به کاربران اجازه می‌دهد دور میز جمع شده و از زوایای مختلف محتوای نمایش داده شده را مشاهده کنند. این میزها برای برگزاری جلسات و قرارگیری در سالن‌های اجتماعات و نمایشگاه‌ها گزینه مناسبی هستند و از پلتفرم‌های اندروید و ویندوز هم پشتیبانی می‌کند و با ابعاد 19 تا 80 اینچ در بازار موجود است.

میز لمسی

● کیوسک مورب لمسی

زاویه قرارگیری صفحه در کیوسک مورب لمسی‌ با کیوسک‌ ساده فرق دارد. در این مدل صفحه کیوسک‌ زاویه دار قرار گرفته و زاویه دید دقیق‌تر و بهتری به کاربر می‌دهد. کیوسک در این شکل حالت خصوصی‌تری دارد و برای انواع‌ نظرسنجی‌ها و خرید شخصی گزینه مناسبی است.

میز هوشمند لمسی مورب

● کیوسک‌ لمسی دیواری

این مدل نیز صفحه تاچ و هوشمند دارد که به صورت دیواری می‌تواند از آن استفاده کرد و کیوسک‌ را روی دیوار نصب کرد. حتی می‌توان آن را به صورت پایه‌دار نیز استفاده نمود. اگر مکانی برای قرارگیری کیوسک ایستاده در دسترس ندارید می‌توانید از کیوسک‌ دیواری استفاده کنید.

کیوسک لمسی دیواری

بررسی مهم‌ترین کاربردهای کیوسک لمسی

● از انواع کیوسک‌ لمسی می‌توان در مراکز خدمات درمانی و بهداشتی جهت ارائه دستورالعمل‌های درمانی و بهداشتی، راهنمای مراجعین و بیماران، راهنمای درمانگاه‌ها و بخش‌های مختلف استفاده کرد. اینگونه تشکیل صف و سوالات زیاد مراجعین هم به حداقل خود می‌رسد و کادر درمان انرژی خود را صرف خدمات بهتری می‌کنند.

● با کمک کیوسک‌ لمسی‌ در شرکت‌های خدمات اینترنت می‌توان وای‌فای رایگان در اختیار ارباب رجوع قرار داده و رضایت آنها را از خدمات شرکت بیشتر کرد.

● از کیوسک‌ لمسی‌ و مدل‌های مختلف آن می‌توان در مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها جهت کنترل حضور و غیاب، نظرسنجی از سطح تدریس استادان و برگزاری انواع‌ مسابقات و نمایش تاریخ امتحانات استفاده کرد.

● استند لمسی‌ قابلیت پشتیبانی و نصب انواع‌ سخت‌افزار مانند وب‌کم، پرینتر، اسکنر QR کد و..‌. را دارد و این برای فروشگاه‌های خرده‌فروشی و به طور کلی کسب و کارها باعث جذب مشتری، سرمایه و در نتیجه سود بیشتر می‌شود.

● از کیوسک تاچ هوشمند در انواع مراکز تحقیقاتی و کتابخانه‌ها برای بررسی موجودی مقالات، کتاب‌های موجود و یافتن کتاب مورد نظر و مشاهده لیست کتابهای به امانت رفته استفاده می‌شود.

● استند تاچ با رابط کاربری ساده و کاربر پسند باعث جذب مخاطب و افزایش جذابیت بصری و در نتیجه افزایش رضایت خاطب می‌شود و این برای کسب‌وکار و مدیرانی که قصد دیده شدن و برندسازی در ذهن افراد دارند بسیار کاربرد دارد.

● از کیوسک‌ لمسی برای بهبود کیفیت خدمات و مدیریت صف و کوتاه کردن زمان انتظار در انواع رستوران‌ها، مراکز دولتی، بانک‌ها و صرافی‌ها استفاده می‌شود و این علاوه‌بر کاهش خطاهای انسانی باعث بهبود راندمان کاری کارکنان می‌شود.

● انواع استند تاچ و هوشمند برای نظر سنجی، معرفی محصول و شرح خدمات در نمایشگاه‌های بزرگ و کوچک استفاده می‌شود و این گزینه خوبی جهت دریافت بازخورد کلی و تحلیل و بررسی نظرات افراد درباره یک کسب‌وکار است.

● با کمک انواع کیوسک‌ لمسی می‌توان به مشتریان فرصت بررسی کالاها را از طریق اسکرین تاچ به طور دقیق داد و آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل کرد. می‌توان اطلاعات محصول را بدون کم و کاست وارد و کرد و بجای توضیح دادن طولانی و صرف انرژی مخاطب را دعوت به مطالعه معرفی کامل محصول کرد.

● برای کسانی که جای کافی و فضای زیادی در دسترس ندارند اما قصد فروش بالا دارند استفاده از کیوسک لمسی‌ جهت نشان دادن کاتالوگ محصولات یکی از کاربردهای استند تعاملی تاچ است.

● در آتلیه و عکاسی‌ها خیلی راحت بدون اینکه ده‌ها ورق و صحفه عکس و فیلم را مشتریان نشان داد تنها با کمک کیوسک‌ تاچ تمامی نمونه کارها را به مشتریان نشان داد. 

● میز لمسی‌ برای جلسات طولانی که احتمال خستگی و عدم تمرکز افراد به جهت ایستادن طولانی می‌رود بهترین گزینه ممکن است چرا که بنابر طراحی که دارد خیلی راحت می‌توان آن را در مرکز یک سرویس مبلمان اداری قرار داد و افراد به صورت راحت و نشسته جلسه را دور میز تاچ هوشمند برگزار کنند.

استفاده از میز هوشمند در کسب و کار

نحوه استفاده از کیوسک‌ لمسی برای موفقیت بیشتر در کسب و کار

● موقعیت و میزان راحتی دسترسی به استند تاچ

موقعیت کیوسک باید جوری باشد که دسترسی مدیران و مردم به آن راحت باشد. برای رسیدن و استفاده از کیوسک دچار سختی نشده و از این که قرار است با کیوسک‌ در یک لوکیشن نامناسب استفاده کنند پشیمان نشوند. بنابراین خرید کیوسک‌ تاچ و استفاده از آن در مکان نامناسب پروژه کاری را با شکست یا کاهش سود روبرو می‌کند. 

● آناتومی یک پروژه کیوسک هوشمند

در هر پروژه کسب و کار این سه عامل مهم اگر درست انتخاب شوند موفقیت تا حد زیادی تضمینی است و آن انتخاب سخت‌افزار، نرم‌افزار و تعیین کاربرد کیوسک به طور دقیق است. قبل از انتخاب سخت‌افزار و نرم‌افزار باید کاربرد کیوسک مشخص شود و سپس با توجه به آن می‌توان دو عامل دیگر را متناسب با نوع کاربرد انتخاب کرد. 

● انتخاب سخت‌افزار بر اساس نیاز کسب‌وکار

پس از تعیین هدف خرید کیوسک‌ لمسی می‌توان درباره سخت افزار آن یعنی جنس بدنه، متریالی که کیوسک‌ از آن ساخته شده است لوازم جانبی مورد نیاز و... تصمیم قطعی گرفت و بهترین را انتخاب کرد. کیوسک‌های فلزی دوام بیشتر و مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته و کیوسک‌های پلاستیکی‌ حمل و جابجایی راحتی دارند. کیوسک‌های پلاستیکی‌ که با روش قالب‌گیری تزریقی ساخته شده‌اند جذابیت بالایی داشته‌ و می‌توان در رنگ‌ها و با لوگوهای مشخص آن آنها را سفارش داد.

● استفاده از لوازم جانبی استند لمسی برای بهبود پروژه کاری

لوزام‌های جانبی بسیاری وجود دارند که برای بهبود عملکرد کیوسک‌ لمسی‌ و بهینه‌سازی فروش می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. از انواع‌ وب‌کم‌ها و اسکنر‌های بارکدخوان گرفته تا پرینتر، سوییچ ریدرهای مغناطیسی، گیرنده‌های سکه و صورتحساب و... که می‌توان طبق نیاز از آنها استفاده کرد.

● طراحی برنامه راهبردی‌ کیوسک لمسی با توجه به کسب‌وکار

برنامه راهبردی‌ کیوسک‌ باید کوتاه، ساده با رابط کاربری آسان بوده و دقیقا چیزی باشد که مخاطب نیاز دارد. لینک‌ها و دکمه‌ها به اندازه کافی بزرگ باشند که به راحتی با دست توسط کاربر لمس شوند و برنامه سرعت خوبی‌ داشته باشد تا کاربر از ایستادن خسته نشود.

● استفاده از ویژگی‌های امنیتی کیوسک‌ لمسی

باید برنامه کیوسک طوری طراحی شود که به کابران فقط دسترسی و اجازه استفاده از برنامه‌ مورد نظر و باز را بدهد و کیوسک‌ را از انواع حمله‌های مخرب به دسکتاپ و فایل‌های محرمانه حفاظت کند.

میز لمسی در نمایشگاه

 چرا کیوسک‌ لمسی‌ بخریم یا اجاره کنیم؟

این روزها استخدام نیروی کار و پرداخت مزایا، حقوق و بیمه می‌تواند برای خیلی از کارفرمایان سخت باشد. جدا از احتمال خطای انسانی، هزینه‌ها و مسئولیت استخدام اشخاص سخت است. خرید کیوسک لمسی کمک می‌کند تا نیاز به استخدام نیروی کار و انسان کم‌تر شود و چندین برابر یک فرد عادی کار می‌کند بدون اینکه نیاز به حقوق، استراحت و حتی مرخصی داشته باشد می‌تواند بدون وقفه و 24 ساعته خدمت‌رسانی کند. علاوه بر این استند هوشمند میزان رضایت مشتریان را بالا برده و به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون دخالت کارمندان یک مجموعه که برای بسیاری ناخوشایند است خدمات لازم را دریافت کنند. 
اجاره کیوسک‌ لمسی‌ هم برای کسب‌وکارهایی که نیاز به تبلیغات موقت یا بازاریابی کوتاه مدت دارند مثلاً مدیران شرکت کننده در نمایشگاه‌های مختلف ایده بسیار خوبی برای بازدهی و سودآوری بیشتر و کاهش چشمگیر هزینه‌های تبلیغات می‌شود. کیوسک لمسی به جهت تعامل خوبی که با مخاطب دارد خیلی‌ محبوب واقع شده و این روزا کم‌تر کسب و کاری را می‌بینید که به خرید استند تاچ یا اجاره کیوسک‌ لمسی تمایل نشان ندهد چرا که همه می‌دانند پیشرفت، سود و فروش بیشتر در تعامل سازنده با مخاطب است.

 

مطلب پیشنهادی: خدماتی که در دیتک سیستم ارائه می شود

پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند